Przegląd aktualności

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 17 kwietnia 2012 r. w PCE w Gorlicach odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjlanych. Z naszej  szkoły...

XIX Olimpiada Informatyczna

Do kolejnego etapu XIX Olimpiady Informatycznej zakwalifikował się Paweł Bajorek uczeń klasy IIIa. Jest to kolejny sukces Pawła po wcześniejszym mi...

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej

Do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński zakwalifikowali się uczniowie klasy IIIb...

Sukces Martyny

W ubiegłorocznym konkursie fotograficznym "Las jest w nas" organizowanym przez Komitet Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Martyna Szylak z klasy IIId...

Opłatek ze Stowarzyszeniem Patronus

Materiał w przygotowaniu
Zmarł Profesor Jacek Szurek

Zmarł Profesor Jacek Szurek

  Zmarł Profesor Jacek Szurek, absolwent (matura 1963) i nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu (1970 - 2001), założyciel i długoletni opiek...
Boże Narodzenie 2011

Boże Narodzenie 2011

    "A stało się to wszystko, aby się wypełniło Słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię...
Mistrzostwa Powiatu w pływaniu

Mistrzostwa Powiatu w pływaniu

Reprezentacja Liceum w składzie Aleksandra Leśniak II b, Magdalena Schindler I c, Ewelina Galas I b, Natalia Przybylska Ib, Aleksandra Piecuch I a2,...
Wieczór poezji z Miłoszem

Wieczór poezji z Miłoszem

W piątek (16. grudnia) licznie zgromadzona na Wieczorze z poezją publiczność uczciła pamięć poety, eseisty i prozaika Czesława Miłosza. W miłej...

XXXVIII Olimpiada Historyczna

Do II etapu XXXVIII Olimpiady Historycznej z bardzo dobrym wynikiem (minimum to 42 punkty z pracy pisemnej) zakwalifikowała się uczennica klasy IIc...
Mistrzostwo Powiatu w koszykówce dla dziewcząt z LO Biecz

Mistrzostwo Powiatu w koszykówce dla dziewcząt z LO Biecz

W dniu 13 grudnia 2011 r. w hali I LO im. Kromera w Gorlicach miały miejsce Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w koszykówce dziewcząt - Licealiada 2011...

Okręgowy etap wojewódzkiego konkursu chemicznego

W sobotę 10 grudnia w Tarnowie odbył się okręgowy etap wojewódzkiego konkursu chemicznego organizowanego przez Zakład Dydaktyki Chemii UJ. Z naszej...

Pokazy informatyczne

W dniu 7 grudnia 2011 r. uczniowie klas III uczestniczyli na WSB-NLU  w Nowym Sączu w pokazach informatycznych pod nazwą Potęga Informatyki. ...
Mikołajki

Mikołajki

Orszak (okazały jak nigdy) Św. Mikołaja odwiedził nasze liceum i grzecznej młodzieży, a także nauczycielom wręczył upominki. Również przedszkolaki z...

Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach

W dniu 1 grudnia 2011 r. Arkadiusz Gubała z kl. II b zajął III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach. Konkurs dla młodzieży...

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Pierwszy rok realizacji projektu "Talk to me..." dobiega końca. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kowalska-Orlewska   
Środa, 07 Lipiec 2010 12:49

W naszej szkole kończy się pierwszy rok realizacji trzyletniego projektu językowego „ Talk to me…” . Projektu, w którym udział bierze 30. uczniów spośród młodzieży wszystkich tegorocznych klas pierwszych. W ciągu całego roku szkolnego uczestnicy projektu podzieleni na dwie 15. osobowe grupy dwa razy w tygodniu brali udział w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego ( łącznie 60 godzin), mających na celu rozwijanie zainteresowań językowych oraz przygotowanie do międzynarodowego egzaminu FCE. [GALERIA]

 

 

Poza tym w miesiącach maju i czerwcu 2010 roku zrealizowanych zostało w każdej z dwóch grup po 16 godzin zajęć hobbystycznych prowadzonych wyłącznie w języku angielskim. Uczestnicy mieli możliwość wyboru zajęć spośród tańca, filmu, dziennikarstwa, teatru, fotografii, sztuk walki, malarstwa, rzeźby, śpiewu lub gry na instrumencie.

Grupa pierwsza zainteresowała się zajęciami fotograficznymi, natomiast uczniowie z grupy drugiej postanowili pod okiem profesjonalisty nauczyć się tańca.

W dniach 10 i 17 maja br. odbyły się warsztaty fotograficzne, które poprowadził znany w Polsce i zagranicą fotograf pan Michał Korta ( efekty jego pracy można zobaczyć m.in. w popularnym serialu „Majka”).

Pierwszy dzień zajęć oparty był na teorii i zaznajomieniu uczestników warsztatów z ustawieniami i funkcjami aparatów, rodzajami fotografii takimi jak: portrety, fotografia krajobrazu, fotografia dziennikarska, natury, mody, turystyczna, reklamowa. Młodzież dowiedziała się także jak istotne podczas robienia zdjęć jest światło – sztuczne czy naturalne, czym jest blenda, na czym polega profesjonalny retusz i z jakich programów można skorzystać w celu jego zastosowania.

 

Drugi dzień zajęć wymagał od uczestników praktycznego zastosowania teorii - najpierw w sali nr 17 zaaranżowane zostało profesjonalne studio fotograficzne, w którym młodzież pracując w parach i grupach wykonywała zdjęcia w ruchu, portrety, zdjęcia w nienaturalnych pozach zwracając przy tym baczną uwagę na ustawienia i światło. Następnie pracownia fotograficzna została przeniesiona na podwórko szkolne, gdzie w blaskach ciepłego majowego słońca wykonywane były zdjęcia w ruchu oraz zdjęcia z użyciem funkcji makro.  Ostatnim etapem pracy była analiza i omówienie zdjęć oraz zabawa retuszem w programach Gimp, Photoshop czy Photosmart. Na zakończenie pan Michał Korta wykonał pamiątkowe zdjęcie całej grupy.

 

Bez względu na to czy młodzież biorąca udział w zajęciach już wcześniej rozwijała swoje zainteresowania związane z fotografią, czy też podczas warsztatów po raz pierwszy poznawała tajniki tej sztuki, wszyscy ich uczestnicy podzielili opinię, że nauka fotografii pod okiem profesjonalisty będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.

 

 

Podczas pięciu spotkań w dniach 7,14,21 maja oraz 1 i 11 czerwca br. druga grupa uczestnicząca w projekcie „Talk to me…” dowiedziała się od instruktora tańca, pana Wojciecha Ludwina, czym są tempo, rytm i fraza w muzyce, jak prowadzić partnerkę w tańcu i jaka powinna być prawidłowa postawa partnera i partnerki na parkiecie, a także jakie są różnice między tańcami latynoamerykańskimi i standardowymi. Oprócz podstawowych kroków walca angielskiego, samby, rumby, cha-chy, foxtrota, bluesa, disco bluesa, quickstepa, pasodoble, mambo i salsy młodzież ćwiczyła także trudniejsze figury takie jak botafogos w sambie i prawidłowy kick w rock’n’rollu. Ostatnie zajęcia zwieńczone zostały pokazem wszystkich trenowanych tańców.

Z pewnością uczestnicy tych warsztatów będą wyróżniać się na parkiecie podczas balu studniówkowego.

 

Zwieńczeniem całorocznej pracy uczestników projektu będzie udział 6 uczniów bieckiego Liceum w dwutygodniowym obozie językowym w Muszynie, który odbędzie się w dniach 15 – 28 sierpnia 2010 roku.

Uczniowie którzy osiągnęli najlepsze wyniki i zostali zakwalifikowani do wzięcia udziału w obozie to: Krystyna Padewska, Katarzyna Przybyło, Maciej Wierzbicki, Dominik Majda, Michalina Borula i Mariola Bochenek .

Gratulujemy!

 

Tłumaczenie strony

English Finnish French German Polish Romanian

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu265
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu444
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1423
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu1597
mod_vvisit_counterRazem492579

Online: 2
IP: 100.26.196.222
,
Dzisiaj: Lut 23, 2024